Użytkowanie lnu

Pranie

Generalnie odzież lniana nie wymaga prania ręcznego, można ją spokojnie prać w pralce. Wyjątkiem są tu jedynie tkaniny wyjątkowo delikatne, w takim przypadku warto wyprać ubranie ręcznie.

Idealna temperatura prania dla lnu to 30-40°C. Należy unikać wybielaczy zawierających chlor, natomiast można stosować wybielacze ekologiczne.

Do ostatniego płukania wskazane jest stosowanie dobrych środków zmiękczających, głównie w pierwszym okresie użytkowania. Po wielokrotnym praniu len uzyska naturalną miękkość.

Ponadto odzież lniana może być prana chemicznie.

Stosowanie się do tych kilku podstawowych wskazówek sprawi, że nasza odzież lniana zachowa wspaniały wygląd i wysoką funkcjonalność na bardzo długi czas. Co więcej w przeciwieństwie do większości tkanin, które w naturalny sposób wraz ze stażem użytkowania tracą swoje walory, len je zyskuje!!! Wraz z każdym kolejnym praniem możemy się spodziewać, iż kolory będą świeższe, jaśniejsze, ma to przede wszystkim znaczenie przy ubraniach w kolorze naturalnym. Prócz walorów estetycznych ma znaczenie także walor użytkowy, włókna lnu mają takie właściwości, iż wielokrotne pranie wzmacnia ich wytrzymałość zamiast ją osłabiać!

Prasowanie

W celu uniknięcia efektu świecenia należy prasować ubrania po lewej stronie bądź też przez materiał. Jeżeli nie zależy nam na super wyprasowanym ubraniu w zupełności wystarczy powieszenie wypranego ubrania na wieszaku, a następnie lekkie naciągnięcie go. Natomiast, gdy konieczny jest nienaganny strój należy wyprasować żelazkiem lekko wilgotną tkaninę.

Adrian Sobczyński
Sklep Lniane.pl

Pełne zaufanie i bezpieczeństwo!

Jako jeden z pierwszych e-sklepów w Polsce, już roku 2006 posiadamy certyfikat Euro-Label. Ten europejski symbol jakości polecają oficjalne instytucje, miedzy innymi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Euro-label

Infolinia:

801 000 308 42 299 68 62 510 275 559
Fax: 42 209 17 39
E-Mail: biuro@lniane.pl
SZYBKA DOSTAWA KURIER GLS

Koszt przesyłki na terenie Polski:

  • GLS – 16 zł
  • GLS płatność za pobraniem – 26 zł
*
  • Poczta Polska list polecony ekonomiczny
  • (płatność za pobraniem niedostępna, przesyłki o wadze max. 1kg)
  • - od 0g do 350g – 7,50 zł
  • - od 350g do 1000g – 8,30 zł
*
  • Poczta Polska list polecony priorytetowy
  • (płatność za pobraniem niedostępna, przesyłki o wadze max. 1kg)
  • - od 0g do 350g – 8,30 zł
  • - od 350g do 1000g – 11,00 zł
*
_
____
____________
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz sklep może działać lepiej.